Музей грошей працює по середах і п'ятницях ( "Газета по-українськи" №1432)

15.06.2012

Нацбанк пропонує віртуальну 3Д-екскурсію Музеєм грошей, що на столичній вул. Інститутській, поряд із головним корпусом банку. На сайті фінустанови виставили всі експонати.

— Зробили фотознімки понад тисячі монет і купюр. На це пішло два місяці, — говорить 29-річний Михайло Скиба, керівник проектів компанії "3Д-тур". — Деякі монети вразливі. У перших гривнях, часів Київської Русі, зміщений центр ваги, а в грошах початку нашої ери крихкі грані. Їх важко зафіксувати в лещатах. Щоб сфотографувати, для них розробили спеціальні тримачі.

Голос екскурсовода розповідає про історію карбування грошей. На екран виводять інформацію про матеріал, вагу та рік випуску монети.

— Віртуальна екскурсія має переваги над реальною. Монети можна повертати, щоб побачити детально аверс або реверс, наближати. Найменші, завбільшки з ґудзик, у музеї лежать за склом. На них важко розгледіти орнаменти й написи.

Відвідати Музей грошей наяву можна по середах і п'ятницях. Екскурсія безкоштовна. Потрібно набрати групу з понад п'яти осіб, прислати запит у Нацбанк і взяти з собою паспорт.

----

Володимир МУКАН

Джерело: Газета по-українськи