Віртуальна екскурсія Музеєм грошей НБУ

У новому віртуальному турі для Музею грошей НБУ ми використали: та 360-технології, і повний 3D, та WebXR, і браузерную доповнену реальність!😎

3D Вежа
Інтерактивний

ПРО ПРОЕКТ

Багато років тому ми вже розробляли віртуальний тур музеєм грошей НБУ в 2013 році. На той час це був унікальний продукт, який значно випереджав свій час. Але світ змінюється, технології теж… попереднє рішення працювало на основі технології Adobe Flash, яка сьогодні вже не підтримується браузерами. Крім цього, за минулий час з'явилися нові експонати і оновилися деякі вітрини.. Тому спільно зі співробітниками музею та USAID було прийнято рішення створювати новий сучасний продукт..

Віртуальний тур дає можливість здійснити прогулянку музеєм, розглянути експонати з усіх боків та, за допомогою супровідної озвучки двома мовами, докладніше дізнатися про кожну музейну вітрину.

ДЛИТЕЛЬНОСТЬ
ПРОЕКТУ 3 МІСЯЦЯ
ТЕХНОЛОГІЇ
Babylon.js
360 тканина, Крпано
3D макс
Блендер
Adobe Lightroom, Photoshop
ПЛАТФОРМИ
Інтернет

ОСОБЛИВОСТІ ПРОЕКТУ

Для оновленої версії віртуального туру ми створили новий інтерфейс та, в експериментальному, режимі впровадили технологію WebXR для відображення монет та експонатів в AR режимі (доповнена реальність без встановлення програми). Частина експонатів була заново оцифрована і змодельована в 3D. Також ми зробили текстовий опис та озвучку туру на 2 мовами (українською та англійською).

Віртуальна екскурсія складається з 2 частин: віртуальний тур безпосередньо по музею грошей та друга частина – віртуальний тур операційною залою НБУ. Для переміщення по приміщенням використовуються 360 панорами. У кожній вітрині є клікабельні експонати, завдяки чому відвідувачі можуть ознайомитися з історією того чи іншого об'єкту та, навіть, повертати його. Загалом у музеї представлено більше 180 експонатів у форматі 3D та більше 40 вітрин з дикторським озвученням та описом.

Весь проект можна поділити на чотири етапи:

1. Зйомка та набір матеріалу

2. Постпродакшн та підготовка 3D моделей

3. Розробка, програмування інтерфейсу віртуального туру та 3D модуля

4. Робота з контентом

1. Зйомка та набір матеріалу

Зйомка 360 панорам не представляла технічних складнощів, так як це налагоджений і, достатньо, простий процес.
Робота з експонатами (монетами і тд) – це важливе та особливе проектне завдання, оскільки деякі монети та інші об'єкти є блискучими та складними для проведення зйомки, що вимагає спеціальної схеми встановлення світла.
Також особливість деяких експонатів полягає в тому, що їх не можна діставати з пластмасового футляра, тому що вони можуть окислитися. Тому їх знімати набагато складніше і необхідно проводити додатковий та ретельний постпродакшн..

РЕЗУЛЬТАТ

В результаті ми отримали сучасний продукт у вигляді віртуальної екскурсії музеєм, у рамках якої гості можуть детально розглядати експонати музею грошей, обертати та переглядати їх з усіх боків так довго, як захочуть і в будь-який зручний для них час, пересуваючись з будь-якою швидкістю та затримуючись у особливо цікавих експонатів. А доповнена реальність (WebAR) дозволить долучитися до нових технологій та побачити монети та купюри в реальному оточенні.

У постковидний час – це як ніколи актуальне та затребуване рішення, яке може бути використане практично для будь-якої сфери, в якій є що показати: будь то музей, готель, ресторан, або об'єкт нерухомості. Відносно невеликі трудові і тимчасові витрати на створення віртуального туру, гнучкість, а також повна фотореалістичність, роблять віртуальну прогулянку ідеальним рішенням для багатьох сфер бізнесу.

Віртуальний тур Музеєм грошей НБУ
Мені все подобається
більше проектів